• TARIM VE GIDA ETİĞİ DERNEĞİ - TARGET
  • Telefon: 0.312.595 8162
  • info@targetcongress.org
Tarım ve Gıda Etiği Derneği (TARGET) Korona Günleri Sanal Konferansları -2 , HABER

Prof.Dr. Bart Gremmen

https://youtu.be/v7oqiKcJvTs

Prof. Dr. Bart Gremmen, dünyanın en saygın tarım ve gıda üniversitelerinin başında gelen Hollanda Wageningen Üniversitesi Sosyal Bilimler Bölümünün Felsefe Kürsüsünde, yaşam bilimlerinde etik disiplini profesörü olup, 170’in üzerinde yayını vardır. Prof. Gremmen’in uygulamalı felsefedeki temel ilgi alanı ileri teknoloji ve inovasyonların yol açması muhtemel etik sorunları öngörmek ve çözüm önerileri üretmektir. Çok sayıda uluslararası araştırma yönetmiş olan Prof. Gremmen TARGET’in tüm uluslararası etkinliklerinde aramızda olmuştur. Yetkin bir bilim insanı olan Prof. Gremmen’i yakından tanımak ve çalışmalarını izlemek TARGET’e tarım ve gıda alanındaki yükseköğretim kurumlarında felsefeyle ilgili bir akademik birimin varlığının ve işlevinin ne denli önemli olduğunu değerlendirme olanağı vermiştir.                

 

 

Prof.Dr. Geoff Tansey

https://youtu.be/SpJep4rQObA

Prof.Dr. Geoff Tansey, İngiltere Reading Üniversitesi ile Ege Üniversitesi arasında tarımsal yayım alanında uygulanan bir işbirliği projesiyle 1978-1981 yılları arasında İzmir’de yaşamış ve çalışmıştır.  Daha sonra dünyanın çeşitli ülkelerinde serbest danışmanlık yapmış çok sayıda tanınmış gazete ve dergide yazarlık kariyerini geliştirmiştir. Londra merkezli Food Ethics Council’in mütevelli heyeti üyesi ve Food Systems Academy’nin kurucusudur. Tanınmış kitapları ve etkili bir blog sayfası olan Tansey çok sayıda ödülün sahibidir. Halen, Bradford Üniversitesi’nin ve Newcastle Metropolitan Üniversitesi’nin honorary research fellow ünvanını taşımaktadır. Hemen her yıl İzmir’i ziyaret etmekte olan Tansey, TARGET’in bugüne değin düzenlediği tüm uluslararası etkinliklere katılmıştır.

 

 

Prof.Dr. Michael Roberts

https://youtu.be/i2STYegoyEU

Prof. Dr. Michael T. Roberts, Kaliforniya Üniversitesi Los Angeles Hukuk Fakültesi, Resnick Gıda Hukuku ve Politikaları Merkezinin kurucusu ve Genel Direktörüdür. Küresel, ulusal ve yerel gıda sistemlerinin hukuki ve gıda politikalarına ilişkin konular üzerinde çalışan Prof. Roberts bu alandaki öncü kitapların yazarıdır. Kurduğu merkez ile son yıllarda Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütüyle (FAO) işbirliği içinde çok sayıda araştırma ve danışmanlık faaliyeti yürütmektedir. Bu sanal konferans ile ilk kez bir TARGET etkinliğine katılan Prof. Roberts’e aramıza hoş geldiniz diyoruz. 

 

 

Prof.Dr. Richard Falk

https://youtu.be/f2I_XwNIB1Q

Prof. Dr. Richard A. FalkWarthon School, iktisat mezunudur. Daha sonra uluslararası hukuk alanında Yale Üniversitesi’nde master ve Harvard Üniversitesi’nde doktora yapmıştır.  Prof. Falk 1965 yılından itibaren Princeton Üniversitesi’nde Uluslararası Hukuk ve Uygulamaları profesörü ve emeritus profesör olarak çalışmıştır. Birleşmiş Milletler Filistinlilerin İnsan Hakları Özel Raportörü olarak iki dönem (2008-2014) görev yapmıştır. Yirmiden fazla kitabın yazarı ya da ortak yazarı olan ve yaklaşık aynı sayıda kitabın editörlüğü de yapan Prof. Falk, 24-25 Ekim 2019 tarihlerinde İzmir’de yapılan Uluslararası 2. Tarım ve Gıda Etiği Kongresi’nin kapanış oturumuna konuşmacı olarak katılmıştır. Halen Queen Mary Üniversitesi Hukuk Fakültesi Küresel Hukuk bölüm başkanı olarak görev yapmaktadır.Habere ait resim galerisi;